Jeszcze kilka słów o Harnasiach

Artykuł z www.bbtsbielsko.pl

Harnasie rozdane

W Ratuszu odbyło się doroczne spotkanie Prezydenta Miasta Bielska-Białej z przedstawicielami bielskich klubów sportowych i Olimpijczyków. W trzech z czterech kategorii nominacje otrzymał nasz klub!

Prezydencki Harnaś dla Bartka

Prezydencki Harnaś dla Bartka

BBTS nominowany był w kategorii Drużyna Roku 2013 wspólnie z siatkarkami BKS-u Aluprof, futsalowcami Rekordu i piłkarzami Podbeskidzia. Nominacje otrzymali także Janusz Bułkowski – kategoria Trener Roku 2013 i Bartosz Bućko – kategoria Sportowiec Roku 2013. I choć w żadnej z kategorii zwycięski Harnaś nie przypadł naszemu klubowi, to jednak faktem jest, że Kapituła Konkursowa wyróżniła drużynę, a także postacie związane z naszym zespołem za osiągnięcia w ubiegłym roku. Na pocieszenie, nasi przedstawiciele otrzymali mniejsze statuetki Harnasia, które z pewnością będą pozytywnym bodźcem do dalszej, wytężonej pracy skierowanej na osiąganie korzystnych rezultatów.

Poniżej prezentujemy uzasadnienie, jakie przedstawiono w biuletynie traktującym o Plebiscycie.

Kategoria Drużyna Roku 2013:

BBTS Bielsko-Biała – Drugie miejsce w I lidze w sezonie 2012/2013, dające awans do Plus Ligi.

Kategoria Sportowiec Roku 2013:

Bartosz Bućko – Kapitan reprezentacji Polski, która zdobyła drugie miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetów, trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata Kadetów oraz drugie miejsce w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Najlepszy punktujący ME Kadetów. W sezonie 2013/2014 występuje w Plus Lidze w barwach BBTS S.A.

Kategoria Trener Roku 2013:

Janusz Bułkowski  – Drugie miejsce w I lidze w sezonie 2012/2013, dające awans do Plus Ligi.

 


 

 

Kolejny artykuł z www.beskidzka24.pl

Prezydencki Harnaś dla Bartka

Prezydencki Harnaś dla Bartka

 Sportowcem roku 2013 został Sebastian Kawa z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, złoty medalista mistrzostw świata i Europy, który jako pierwszy człowiek przeleciał szybowcem nad Himalajami.

Najlepszą drużyną wybrano BTS Rekord, zdobywcę pucharu i superpucharu Polski, a trenerem byłego już szkoleniowca futsalowców, Andreę Bucciola. Dobrodziejem roku zostało Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, a wyróżnienia otrzymali Fiat Auto Poland S.A oraz Pośrednictwo Finansowe Kredyty-Chwilówki.

Nominowanymi byli – w kategorii sportowcy: lekkoatleta ścigający się na wózkach Tomasz Hamerlak (BZSR Start), piłkarz Robert Demjan (TS Podbeskidzie, siatkarz Bartosz Bućko (BBTS) oraz judoka Paweł Wawrzyczek (KS Gwardia). Drużyny: BBTS, TS Podbeskidzie i BKS Aluprof. Trenerzy: Janusz Bułkowski (BBTS – siatkówka), Lech Kopeć (KS Gwardia – judo), Anna Lipska-Dusza (Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej) oraz Paweł Połtorzecki (KSA Atemi – karate).

Noworoczne spotkania prezydenta Bielska-Białej ze sportowcami, szkoleniowcami oraz działaczami bielskich klubów w Ratuszu to już tradycja. Nagrodami dla najlepszych są drewniane statuetki Harnasia.

– Bielsko-Biała to od wielu lat znaczący punkt na sportowej mapie Polski. To jedno z nielicznych miast, które może pochwalić się aż czterema zespołami występującymi na najwyższych szczeblach rozgrywkowych. Mowa tu o siatkarkach Aluprofu, siatkarzach BBTS-u, piłkarzach Podbeskidzia oraz futsalowcach Rekordu. Miasto na sport wydało w 2013 roku aż 56,6 mln zł. Niestety, niektóre kluby traktują Ratusz, jako dostarczyciela pieniędzy nie konsultując z nim ważnych sportowych decyzji – inaugurując wręczanie Harnasiów mówił Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi medalista olimpijski Marian Kasprzyk oraz senator RP Rafał Muchacki.

 

Author: admin

Share This Post On

Leave a Reply