Były kapitan Azzurrich trenuje z Calzedonią Verona

Były kapitan reprezentacji Włoch, Cristian Savani trenuje z zespołem Andrei Gianiego. Doświadczony przyjmujący pozostanie w Weronie i będzie przygotowywał się do sezonu ligowego. Przed startem zmagań ligowych zawodnik wróci jednak do Chin.

Wspólne treningi z Calzedonią Verona nie oznaczają jednak powrotu Savaniego do Italii. Podobnie jak w ubiegłym sezonie Cristian Savani będzie występował na parkietach ligi chińskiej, broniąc barw Shanghai Volleyball. Były kapitan reprezentacji Włoch do zespołu z Werony dołączył przed tygodniem, to właśnie z zespołem Andrei Gianiego Savani będzie trenował na etapie okresu przygotowawczego. Doświadczony przyjmujący będzie towarzyszył zawodnikom Calzedonii Verona nie tylko w stacjonarnych treningach, wraz z zespołem wyjedzie na zgrupowanie do Lozanny. Savani pozostanie z kolegami z Werony niemal przez cały okres przygotowawczy, następnie wyjedzie do Chin.

Treningi u boku tak doświadczonego zawodnika będą z pewnością cennym doświadczeniem dla zawodników Calzedonii Werona, w tym m.in. dla Bartosza Bućko, który niedawno zasilił szeregi zespołu prowadzonego przez Andreę Gianiego. Na tym etapie treningów szkoleniowiec wciąż nie ma do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych. W oczekiwaniu na powrót zawodników zaangażowanych w swoich reprezentacjach siatkarzom z Werony w przygotowaniach towarzyszyć będą również inni zawodnicy. W tym kubański atakujący Alejandro Rizo oraz młodzi siatkarze: Luca Girelli, Pietro Squarzoni, Leonardo Lugli, Ivan Zivelonghi i Leonardo Annicchini.

 

źródło siatka.org

Author: admin

Share This Post On

Leave a Reply