Bartosz Bućko – Sportowa sylwetka, osiągnięcia sportowe

BBartosz Bućko VeronaARTOSZ BUĆKO
Urodzony w Bielsku-Białej 06.01.95
Wzrost: 195 cm
Waga: 88 kg
Zasięg w ataku: 350 cm
Pozycja: przyjmujący
Obecny klub: Calzedonia Verona Seria „A1” Włochy
Gra z numerem : 18

 

 

 

Bartosz BućkoKlub: BBTS S.A. Bielsko-Biała
Sezon 2012 – 2014 Plus Liga Polska
Pozycja: przyjmujący – atakujący
Grał z numerem : 18

 

 

 

 

 

 

Bartosz Bućko SMS SpałaKlub: Szkoła Mistrzostwa Sportowego PZPS Spała
Sezon: 2010-2012
Jastrzębski Węgiel – Juniorzy sezon 2011-2012
Pozycja: przyjmujący – atakujący
Grał z numerem : 14

 

 

 

 

 

 

 

Bartosz Bućko BBTS Włókniarz

Wychowanek BBTS „Włókniarz” Bielsko-Biała
Reprezentant klubu w latach 2006 – 2010
Grał z numerem : 8

 

 

 

 

 

 

 

 

Sukcesy:

If you would like to se below table in English version please click here.

Miejsce Mistrzostwa Rok Klub/Drużyna
I Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce (dwójki) 2006 BBTS Wlókniarz Bielsko-Biała
I Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce (trójki) 2007 BBTS Włókniarz Bielsko-Biała
II Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce (czwórki) 2008 BBTS Włókniarz Bielsko-Biała
VII Mistrzostwa Polski Mlodzików 2008 BBTS Włókniarz Bielsko-Biała
VI Mistrzostwa Polski Mlodzików 2009 BBTS Włókniarz Bielsko-Biała
II XX Turniej Nadziei Olimpijskich 2009 sląskie(BBTS Włókniarz Bielsko-Biała)
III XXI Turniej Nadziei Olimpijskich 2010 slaskie(BBTS Włókniarz Bielsko-Biała)
XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2010 sląskie(BBTS Włókniarz Bielsko-Biała)
I XVI Ogólnopolska Olimpada Młodzieży 2011 slaskie(BBTS Włókniarz Bielsko-Biała)
VIII Mistrzostwa Polski Juniorów 2011 BBTS Włokniarz Bielsko-Biala
II EEVZA 2011 Reprezentacja Polski Kadetów
I Turniej Kwfalifikacyjny Mistrzostw Europy Kadetów (Nitra-Slowacja) 2013 Reprezentacja Polski Kadetów
II Mistrzostwa Europy Kadetów (Laktasi-Bosnia Hercegowina) 2013 Reprezentacja Polski Kadetów
Najlepszy Punktujący Mistrzostw Europy Kadetów
Najlepszy Atakujący Mistrzostw Europy Kadetów
III Mistrzostwa Świata Kadetów (Tijuana-Meksyk) 2013 Reprezentacja Polski Kadetów
II European Youth Olympic Festival (Ultrecht-Holandia) 2013 Reprezentacja Polski Kadetów
Debiut w Plus Lidze 2013 BBTS Bielsko-Biała
II Mistrzostwa Europy Juniorów (Nitra-Słowacja & Brno-Czechy) 2014 Reprezentacja Polski Juniorów
Najlepszy Punktujący Mistrzostw Europy Juniorów
Drugi Sezon w Plus Lidze 2014 BBTS Bielsko-Biała
Liga włoska seria „A1" 2015 Calzedonia Verona

 

SYLWETKA SPORTOWA BARTKA

Sportowa przygoda ze sportem Bartka zaczęła się bardzo wcześnie. Pochodzi bowiem z rodziny sportowej związanej z siatkówką. Mama, Ewa Kuźmicka-Bućko to wielokrotna Reprezentantka i Mistrzyni Polski. Tata, Wojciech to wieloletni trener i działacz sportowy. Od najmłodszych lat Bartek dużo czasu wolnego spędzał na sali gimnastycznej a udział w meczach siatkówki rozpoczął od podawania piłek. Można więc przyjąć, że przeszedł wszystkie etapy wczesnego szkolenia. Pierwsze symboliczne osiągnięcia odnotował w „ mini siatkówce” będąc wielokrotnym złotym i srebrnym medalistą w ciągu kolejnych 4 lat na Mistrzostwach Polski w Zabrzu.

Dużo zawdzięcza tacie, który był jego pierwszym trenerem i przez wiele lat opiekował się synem i rozwijał sportową pasję. Rodzice i siostra Joanna zawsze wspierali Bartka i kibicują mu przez cały czas.

W dalszych latach wczesno szkolnych, uprawiał wiele sportów uzupełniających. Jak wielu chłopców w jego wieku grał w piłkę nożną i pływał. Wychowanie fizyczne było ulubionym przedmiotem w szkole. Ukończył Szkołę Podstawową Nr 3 i Gimnazjum Sportowe w Bielsku Białej. Kolejne znaczące sukcesy sportowe osiągnął reprezentując klub sportowy BBTS „Włókniarz” w Bielsku –  Białej oraz jako Reprezentant Województwa Śląskiego. Spełnił wszystkie kryteria naboru do LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale i jednocześnie został powołany do Reprezentacji Polski Kadetów. Został  też stypendystą sportowym Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

Pojawiły się pierwsze osiągnięcia w Kadrze Polski Kadetów. W pierwszym roku na Międzynarodowym Turnieju EVZA – II miejsce za Rosją i wyróżnienie jako najlepszego atakującego zawodnika. W drugim roku doszły najważniejsze występy  z orzełkiem na piersi  które Bartek będzie mógł zaliczyć z pewnością do najbardziej udanych. Będąc kapitanem Reprezentacji Polski Kadetów, razem z swoimi kolegami z zespołu, na Mistrzostwach Europy w Bośni i Hercegowinie zdobył srebrny medal. Został taż wyróżniony jako najlepiej punktujący i atakujący zawodnik Mistrzostw.

Sukces na Mistrzostwach Europy, przełożył się na uzyskanie przez naszą Reprezentację kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Meksyku, skąd nasi młodzi siatkarze przywieźli drugi medal tym razem brązowy, przegrywając w półfinale ze swoimi rówieśnikami z Chin. Medalowa passa nadal trwała i na kolejnej imprezie tym razem w Holandii, na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy ponownie wygrali srebrny medal a na drodze do upragnionego złota znów stanęła Reprezentacja Rosji.

Kiedy jeszcze nie opadły sportowe emocje a rozpoczął się czas spóźnionych wakacji i upragnionego odpoczynku od zakończonego sezonu kadrowego, z TS BBTS w Bielsku Białej – beniaminka PLUS LIGI, Bartek otrzymał propozycję gry w zespole seniorów. Decydując się na podpisanie pierwszego zawodowego kontraktu , zrezygnował z III klasy NLO SMS w Spale, przeniósł się do LO SMS – EDU SPORT w Bielsku Białej i  ze Spały powrócił do domu rodzinnego. Rozpoczął się kolejny etap w sportowym życiu Bartka. Został jednym z najmłodszych zawodników Plus LIGI. Przed nim następne siatkarskie wyzwania – sportowa rywalizacja w zespole seniorów oraz powołanie do Reprezentacji Polski Juniorów.

 

SEZON 2014/2015      CD     SYLWETKI SPORTOWEJ BARTKA

 

Sportowe życie w sposób nieubłagany toczy się dalej.

Zdana matura, zakończenie pewnego etapu edukacji, uwieńczonego przyjęciem na Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Czy uda się połączyć indywidualny tryb nauczania na uczelni z działalnością sportową na dwóch frontach ….czas pokaże.

Oczekiwane powołanie do Kadry Narodowej Juniorów na Mistrzostwa Europy stało się faktem, przedłużające się rozmowy dotyczące klubowej przyszłości Bartka z BBTS SA w Bielsku – Białej na sezon 2014/2015 także zakończono pomyślnie.

Realizacja dalszych sportowych celów w sposób zasadniczy łączyła się z przyjętą przez Bartka w porozumieniu z trenerami, decyzją dotyczącą specjalizacji na boisku i kierunku dalszego szkolenia. Po minionym sezonie w Plus Lidze i roli zawodnika ofensywnego z powodzeniem przyjmującego zagrywkę, kolejnym sportowym wyzwaniem stała się gra na pozycji atakującego i łączenie obu tych specjalizacji w najbliższej przyszłości.

Okres wakacyjnego wypoczynku już tradycyjnie zamieniony został na czas wytężonej pracy na obozach sportowych, licznych wyjazdach, rywalizacji i oczekiwania na rezultat imprezy głównej jaką były Mistrzostwa Europy Juniorów w Nitrze na Słowacji i Brnie w Czechach.

Wicemistrzostwo Europy, srebrny medal po przegranym 3:0 meczu finałowym z Rosją był wielkim sukcesem Polskiej Reprezentacji i trenera Jacka Nawrockiego wraz z całym sztabem szkoleniowym. Wyróżnienie najlepiej punktującego zawodnika ME przypadło Bartkowi.

Po powrocie, z radością i wielką chęcią przeniesienia sportowego sukcesu z Mistrzostw Europy na grunt rozpoczynających się za m-c rozgrywek ligowych seniorów Bartek „ niemal z marszu” dołączył do grona I drużyny. Wspólnie z Reprezentantem Argentyny uczestnikiem Mistrzostw Świata w Polsce z Jose Luisem Gonzalezem mieli stanowić o sile BBTS-u na pozycji ataku, w ciągu całego sezonu 2014-2015. Nad dalszym rozwojem sportowym Bartka , tym razem na poziomie seniorów miał czuwać klubowy sztab trenerów na czele z rozpoczynającym swą nową przygodę z siatkówką, utytułowanym Piotrem Gruszką.

Sportowe nadzieje całego środowiska sportowego Podbeskidzia, na dobry wynik w nadchodzącym sezonie ligowym „ urosły na dobre” w zapomnienie poszło ostatnie 12 miejsce z ubiegłego sezonu. Skład zespołu oraz wsparcie klubu ze strony Urzędu Miasta w Bielsku Białej taż potwierdzały oczekiwania. Wydawało się że cel awansu do fazy „play off” i pierwszej 8-ki rozgrywek jest realny.

Po pierwszej rundzie rozgrywek, na realizację zamierzeń, optymizmu chyba nikomu nie brakowało. Bartek wraz z Jose Gonzalezem uzupełniali się na boisku i nic nie wskazywało na to że czekają na zespól jakieś kłopoty. Przy słabszej postawie w stosunku do ubiegłego sezonu Gonzaleza w pierwszej fazie rozgrywek, wydawało się że trener Gruszka częściej postawi na młodego Bartka. Początek drugiej rundy sezonu 2014/2015obfitował w „huśtawkę nastrojów”. Tym razem nieszczęście dotknęło Bartka. Kontuzja dłoni nabyta podczas jednego z treningów spowodowała wyłączenie Bartka w praktyce do końca rozgrywek, a okres rehabilitacji i leczenia stał się niechcianym dla każdego zawodnika faktem. Natomiast „czaru goryczy” do ogólnej sytuacji sportowej klubu w końcowej fazie sezonu dolał zespół z Będzina, pozbawiając BBTS awansu do upragnionej fazy play off.

Ostatecznie 13 miejsce klubu po z trudem wygranych meczach z AZS Częstochowa.

Zakończony sezon 2014/2015 dla Bartka był nie udany z powodu mniejszej od oczekiwanej ilości czasu przebywania na boisku w meczach ligowych, ograniczonych występów w rozgrywkach Młodej Ligi a przede wszystkim kłopotliwej kontuzji. Kontynuacja osiągnięć sportowych , formy sportowej z okresu wrześniowych Mistrzostw Europy wydawała się być w zasięgu ręki. Sportowa rzeczywistość ujawniła swoje oblicze.

Miniony sezon ligowy , nadejście wiosny łączy się z czymś nowym. Powstają nowe cele..

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata Juniorów w Meksyku – 2015 , nowy sezon rozgrywkowy 2015/2016 definitywnie w roli zawodnika ofensywnego, grającego na skrzydle, przyjmującego zagrywkę.

Kolejny ważny ruch , pomocny w sportowym rozwoju 20-latka to nawiązanie współpracy z Agencją Sportową – p. siatkowej reprezentowaną przez menadżerów

Dr Andrzeja Grzyba i Bolesława Grzyba, którzy podjęli się reprezentowania Bartka w dalszym przebiegu jego rozwijających się zainteresowań sportowych.

Reprezentacja Polski Juniorów pod wodza nowego trenera Jakuba Bednaruka w majowym Turnieju, kwalifikacyjnym do MŚJ odbywającym się w Bełchatowie , bez udziału Bartka uzyskała awans z I miejsca do wrześniowych Mistrzostw Świata w Meksyku.

Bartek powołaniem do składu Reprezentacji Polski Juniorów rozpoczyna cykl przygotowań do Mistrzostw Świata Juniorów Meksyk 2015.

W międzyczasie cierpliwość Bartka co do dalszego przebiegu jego kariery sportowej została wynagrodzona. Po wygaśnięciu kontraktu z BBTS S.A. z Bielska – Białej i decyzji zmiany środowiska sportowego, spełniło się marzenie możliwości gry w lidze włoskiej. Bartek od sezonu 2015/2016,  będzie reprezentował BLU VOLLEY VERONA – CALZEDONIA VERONA, klub piłki siatkowej serii A1.

calzedonia verona team 2015