Bartosz Bućko w barwach BluVolley Verony

Młody przyjmujący, który pod okiem Jakuba Bednaruka przygotowuje się do wrześniowych Mistrzostw Świata Juniorów, zdecydował się zmienić klubowe barwy. Po dwóch latach spędzonych w Bielsku-Białej, przenosi się do Włoch, by tam szlifować swoje siatkarskie umiejętności. Jego nowym klubem został ćwierćfinalista minionego sezonu – BluVolley Verona.

Młodość idzie w świat

20-letni zawodnik w ostatnim czasie występował w koszulce BBTS-u Bielsko-Biała. W barwach tego klubu występował na dwóch pozycjach: zarówno na przyjęciu, jak i w ataku. Bartosz Bućko miał jednak sporą konkurencję i nie zawsze liczyć mógł na regularną grę. Po dwóch latach spędzonych w Bielsku-Białej, przyjmujący zdecydował się zmienić klubowe barwy. Głównym celem 20-latka jest przede wszystkim możliwość ciągłej gry i właśnie taką szansę dostał we Włoszech. Gracz zauważony został przez włodarzy BluVolley Verony, która w kraju uchodzi za jedną z czołowych drużyn. Nie ulega wątpliwości, że podpisanie kontraktu z włoskim zespołem będzie bardzo dużym krokiem do przodu w karierze młodego przyjmującego.

Bartosz Bućko to jednak nie jedyny młody zawodnik, który w przyszłym sezonie wystąpi we Włoszech. Na parkietach jednej z najsilniejszych lig na świecie wystąpi również Michał Kaczyński. 22-letni przyjmujący postanowił spróbować swoich sił we włoskiej Serie A2, a jego nowym klubem została Emma Villas Volley.

Medal przed nowym sezonem?

Jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu polskich zawodników czekają reprezentacyjne występy. Bartosz Bućko będzie miał okazję wystąpić w najważniejszym turnieju tego sezonu – Mistrzostwach Świata juniorów. Warto przypomnieć, że impreza rozegrana zostanie w Meksyku i rozpocznie się już 11 września. Podopieczni Jakuba Bednaruka są obecnie w trakcie zgrupowania, podczas którego mają jak najlepiej przygotować się do turnieju. Grupa, w której znaleźli się biało-czerwoni nie jest łatwa, ale swoje mecze rozgrywać będą w dobrze znanej im Tijuanie. Może to być również jeden z głównych atutów polskiej reprezentacji. Zdobycie medalu byłoby więc bardzo dobrym prognostykiem przed startem sezonu ligowego, a Bartosz Bućko miałby okazję do pokazania, że nie bez powodu znalazł się w składzie jednej z czołowych drużyn we Włoszech.

Powtórzyć wynik w Weronie

Podopieczni Andrei Gianiego bardzo dobrze mogą wspominać miniony sezon. Tuż na zakończenie fazy zasadniczej BluVolley Verona znalazła się na piątej pozycji i awansowała tym samym do fazy play-off. Walka o medale Serie A okazała się bardzo zacięta i drużyna dopiero po trzech spotkaniach z Sir Safety Perugią pożegnała się z rozgrywkami. Udział w ćwierćfinałach włoskiej Serie A z pewnością był dużym sukcesem, który w przyszłym sezonie ekipa z Werony będzie chciała nie tylko powtórzyć, ale i poprawić, by znaleźć się na podium ligowych rozgrywek.

źródło: czassiatkowki.pl

Author: admin

Share This Post On

Dodaj komentarz